DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Endina Natheda Wolfdog Bohemia

Datum narození: 16.10.2017
Bonitační kód: 
Matka: Candina Norský 
Otec: Biaggi Lucky of Lukava
COI: 1,6%
AVK: 96,8%


HD: 
ED: 
DM: N/N (negativní)
DW: N/N (negativní)

Rodokmen

 

Endina je zatím maličké štěňátko, dovolím si však napsat pár slov k tomu, jak jsme k ní přišli.

Každý majitel čévéčka dříve nebo později zjistí, že jeden je málo. U nás tohle zjištění nastalo velice brzy a o to víc nám doma chyběl po odchodu Kiwi druhý šedivý kožich. Týdny a měsíce plynuly a i když nám Kiwi neskutečně chybí, vidím projevy její nepřítomnosti hlavně u Jenny, která o samotě opravdu strádá a když má u sebe druhého psa, je z ní úplně jiné zvíře.

Logickým krokem tedy bylo, že jsme se začali poohlížet po nové posile do naší smečky. Dalším logickým krokem byla snaha o alespoň částečné navrácení právě Kiwinky, vždyť do její matky jsem se zamilovala na první pohled. Zbývalo jen oslovit její chovatelku a tak se taky stalo a my si k mé velké radosti plácly nad dalším malým Ghabátkem.

Čas opět plynul, budoucí otec našeho budoucího štěňátka už byl vybraný a my se všichni moc těšili... Jenže Ghabi naši snahu o početí polosourozenců Kiwinky vesele ignorovala a mně se opět honily myšlenky hlavou: "Má to takhle opravdu být? Nebudu tu malou příliš srovnánat s Kiwi?" Budu. Určitě budu...

Tou dobou již byla v CHS Wolfdog Bohemia nakrytá jiná fenka - Candina. Candina, jejíž potomky vídám víc než často. Ta "šílená" Candina, která vám hned při prvním setkání skáče po hlavě a za kus žvance je celá vaše. Candina, na kterou po setkání s ní už rozhodně nezapomenete. Otcem se měl stát pro mě další nezapomenutelný pes - Biaggi. Biaggi, který je povahově vlastně jako Jenny. Nekonfliktní kliďas, který nechápe, proč mu jiný pes vrčí do obličeje. Je to ten typ psa, který vás už jen svým chováním donutí ho hned jít pomazlit. A když mi Markéta nabídla štěně z tohoto vrhu... Zbývalo jen vybrat jméno ;).

A nevěřili byste, jak těžký zrovna tento úkol byl :D. Tolik návrhů jmen, které jsme (nejen) s Markétou probraly... Jedno bylo moc dlouhé, druhé moc kostrbaté, další zase moc podobné ke slovu Jenny, tohle se zase nehodilo ke zbytku jména, tohle se nelíbilo mně, tamto chovatelce... Nakonec jsme se shodly na jednoduché poctě mamince Candině a o dva dny později už jsme vítaly Endinu na světě.

Tímto chci moc poděkovat chovatelce Markétě z CHS Wolfdog Bohemia za tuhle možnost, za projevenou důvěru, za ochotu k další spolupráci s naší CHS a pevně věřím, že tentokrát to vyjde. Že Endina bude skvělou posilou naší smečky a jednou snad i posilou v chovu. Že bude dokonalým parťákem ve všech našich aktivitách i dokonalým parťákem pro Jenny. Že tu s námi bude mnoho let. A že bude dělat čest všem svým jménům.