DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Nora Grey Střípek snů

 

Datum narození: 20.12.2014
Bonitační kód: As Of / 65 Xv54,6 Xf109,2                Bez jakékoli poznámky!
Matka: Caroll Grey Střípek snů
Otec: Ghost Rider Grey Střípek snů
COI: 1,6%
AVK: 93,5%


HD: A (0/0) (negativní)
ED: 0/0 (negativní)
DM: N/N (negativní)
DW: N/N (negativní)
DNA profil ANO

Tituly: Nejlepší dorost Speciální výstavy 2015, Vítěz třídy, Krajský vítěz
Zkoušky: ZOP

Rodokmen

Galerie

 

Nora Grey Střípek snů volacím jménem Jenny je vysoká fena vůči svým lidem velmi submisivní a ovladatelná s
naprosto neovladatelným sklonem "své" lidi vítat :). Cizí lidi většinou ignoruje, pokud ji však cizí člověk osloví, ráda si dojde člověka očichat. Někdy se ovšem pro někoho opravdu nadchne a vítá ho hned od první chvíle. Je však ochotná nechat se pohladit a manipulovat sebou od každého, úplně radostně se u toho ale projevovat nebude. Obrovskou radost nám dělá ve vztahu k dětem, na které nebyla nijak učená. Nese s naprostým klidem i když jí cizí dítě skočí ze zálohy kolem krku! :)

Nikdy u ní nebyly problémy s neposlušností, agresí nebo vzpurností, naprosto kdekoli, kde to není zakázáno, se s ní mohu pohybovat bez vodítka. Jediné, s čím jsme válčili (válčíme :D ), je lovecký pud, u ČSV je to však typická záležitost... Jenny je neúnavný tahoun a vytrvalá běžkyně, výcvik jako takový je s ní poněkud obtížnější, neboť pokud něčím opravdu neoplývá, je to žravost. Svou nežravostí je už Jenny opravdu pověstná. Vše vypovídající je historka, jak jsem si chtěla Jenny před naší nedávnou první zkouškou z poslušnosti namotivovat a ona mi těsně před vstupem na cvičební plochu nabídnuté maso samozřejmě vyplivla. Její potomci po ni tuhle vlastnost naštěstí nedědí a všichni jsou to pažravci.

V rámci psí smečky zaujímá místo klidné vůdkyně. Nepotřebuje si nic dokazovat, nikdy se po slabších a mladších
psech nevozila, svou autoritu dává najevo pouze napřímeným postojem a vrčením. Celoživotně si ráda hraje se štěňaty, nechává se od nich přeprat a zvyšuje jim sebevědomí. Starším fenám je i ve svém věku ochotna se podřídit, na případnou agresi reaguje urychleným vyklizením bitevního pole :). K menším psům je velice klidná, opatrná, nenechá se vytočit. Tento klidný přístup má i ke všem ostatním členům naší domácnosti - morčeti, kočkám, potkanům... A já si jí za to nesmírně vážím a pevně věřím, že tuto svou vlídnost bude předávat i svým potomkům.

Exteriérově je Jenny bez vad. Její velkou předností je výška, pevná kostra, správné indexy výšky i formátu, perfektně nasazený a nesený ocas správné délky, světlé oko, pěkně tvarované a správně nasazené ucho správné velikosti a velmi pěkně modelovaná hlava typického samičího výrazu. Navíc má  velmi kvalitní srst standardní délky a
krásných sytých barev. Pigment má opravdu silný - nepřehlédnete její černě orámované oči ani výrazně vybarvené
pysky a dásně.

Další její předností je zajisté také rodokmen, v němž nenajdeme žádného z aktuálně vysoce zastoupených psů v rodokmenech ČR jako je Hitt spod Ďumbiera, Carr Malý Bysterec, Ambra Vlčí naděje, apod. Proto věřím také v dobré využití jejích potomků v chovu v ČR.